Jarosław Kaczmarek
Aktor

Aktor, absolwent Wydziału Polonistyki UW (specjalizacja: animacja kultury). Współtwórca i założyciel Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie sztuką opowiadania lub storytellingiem w różnorodnych formach.  

Opowiadacz, pisarz, gitarzysta, autor muzyki, animator kultury. Pomysłodawca i współtwórca licznych projektów artystycznych i edukacyjnych wspieranych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i m. st. Warszawę. Współtwórca programu i wykonawca siedemnastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie (2006–2022).

Autor koncepcji artystycznej i scenariuszy widowisk narracyjnych, łączących sztukę opowiadania z literaturą, muzyką, teatrem i sztuką performance, takich jak: O tym Białoszewskim jak go sobie mówię, Rękopis znaleziony w Saragossie, Don Kichot i jego opowieść, Opowieści z krainy kwantów, Nowe szaty Świezianki. Prowadzi warsztaty opowiadania dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma instytucjami, m.in. Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytutem Teatralnym w Warszawie. 

Jarosław Kaczmarek wystąpi w spektaklu Lekcja anatomii, który będzie miał swoją premierę podczas Festiwalu Rymkiewiczowskiego.